Yarışma Koşulları

YARIŞMAYA NASIL BAŞVURU YAPILIR

Yarışmaya iki ana kategoride aday kabul edilmektedir.

1-) Halkın Enleri : İlan edilen tarihlerde halkın başarılı bularak ilgili kategoride web sayfası üzerinden önerdiği adaylardan her bir kategoride en çok önerilen ilk on aday yarışmada yarı finale katılmaya hak kazanır. Belirlenen adaylar bölgelerinde yapılan bölgesel başarı anket çalışmasıyla desteklenerek anket sonuçları seçici kurula sunulur. Seçici kurul anket sonucuna göre halk oylamasında yarı finale kalan adayların başarısını anketle değerlendirerek teyit eder. yarışma organizasyon komitesine Ayrı tarihte ilan edilen final oylamasında halkın en bşarılı bulduğu ve çok oy verdiği aday yarışmanın birincisi olarak ilan edilir

2-) Proje Kategorisi : Kamu ve özel sektör kurumları ilgili kategoride projeleriyle yarışmaya başvuru yapabilirler. Ayrıca Juri değerlendirme kurulu topluma örnek olacak başarılı projeleri de doğrudan başvuru olmaksızın yarışmaya aday gösterebilir. Kurumlar birden fazla projeyle veya birden fazla kategoride yarışmaya katılabilirler. Tüm projeler daha önceden ilan edilen Jüri değerlenidirme toplantısında her bir kategoride tüm projeler ayrı ayrı değerlendirilerek puanlanacaktır. Jürinin değerlendirmesi neticesinde en çok oy alan proje ilgili kategoride birinci ilan edilecektir.

 

YARIŞMA ÖZEL KOŞULLARI

1- Yarışmaya katılan ve ödül kazanan tüm kurumlar, yarışmanın gerçek amacı olan ulusararası arenada tanıtımın yapılabilmesi için ödül gecesi tören fuaye alanında kendilerine tahsis edilecek alanda stand açarak tanıtım yapması zorunludur.  Tanıtım yapmak istemeyen kurumlar kazanılan ödülün gerçek amacı olan başarıların uluslararası arenada tanıtılarak örnek oluşturması ve toplum nezdinde bilinirliğinin ve saygınlığının sağlanması kriterlerine hizmet etmeyeceğinden yarışma kurallarınca ödül kazansa dahi yarışmadan çekilmiş sayılacak ödül hakkı bir sonraki adaya verilecektir..

2- Ödül kazanan kurumlar ödül töreninin ardından devam etkinliği olarak bağlı olduğu il veya ilçede  ( ödül kazanan kurumun isteğine bağlı ) derneğimizle birlikte ödülün halkla buluşturulup pekiştirilmesi için kurumun düzenleyeceği bir etkinlikte ( Konser, Festival, Halk Şöleni Vb.)  duyurusu yapılacak ve toplumsal farkındalık sağlanacaktır.

3- Ödül kazanan kurumlar bulundukları kentin ana arter ve halkın çoğunlukta bulunduğu meydanlarda afiş ve brandalarla ödül kısa hikayesinin anlatıldığı tanıtım ve reklam çalışması yapması zorunludur.

4- Golden City Awards uluslararası saygınlığı olan marka bir yarışmadır. Yarışma'ya katılan tüm adaylar yarışma kurallarına uymayı kabul ve tahhüt etmiş sayılacaktır. Yarışmanın marka güvenirliliğini, saygınlığına ve marka değerini düşürecek, ödül törenine gölge düşürecek, toplumsal ayrışma ya yol açacak, hiç bir davranış, eylem, siyasi söylem, protesto ve aktivite,  vb hareketlerde bulunamaz. Bu gibi durumlrda T.C kanunları önünde yasal tazminat ödemeyi kabul etmiş sayılır.

6- Ödül kazanan kurumların ödülü, kurumu temsil eden en üst  kurum yöneticisine törenle verilmektedir. Yöneticinin katılımı zorunludur. Katılımlar önceden teyit edilecektir.