Yarışma Koşulları

YARIŞMAYA NASIL BAŞVURU YAPILIR

Yarışmaya iki ana kategoride aday kabul edilmektedir.

1-) internet web sayfası üzerinden başarılı bulunuarak topluma örnek olabilecek kişi yada kurumların halk tarafından önerilmesi ile oluşturulan listede en çok önerilen 10 aday final oylamasına katılmaya hak kazanır. Final oylamasında en çok oy alan aday ise birinci seçilierek ödülü kazanır. 

 

2-) Proje kategorsinde belediyeler ve kamu kurumları toplumun günlük yaşamına değer katacak projelerle başvuru yapılarak aday kabulu yapılmaktadır. Bilim kurulundan oluşan yarışma jürisinin yapacağı değerlendirme toplantısında yarışma puanlama cetveli üzerinden her bir projenin yarışma jürisine sunumu yapılarak  puanlaması istenecek olup,jüri üyelerinden ilgili kategoride en çok puan toplayan proje birinci seçilerek ödül almaya hak kazanır.

 

YARIŞMA ÖZEL KOŞULLARI

1- Yarışmaya katılan ve ödül kazanan kurumlar, yarışmanın gerçek amacı olan ulusararası arenada tanıtımın yapılabilmesi için ödül gecesi tören fuaye alanında kendilerine tahsis edilecek yerde stand açıp tanıtım yapması zorunludur. ( Stand alanı ücretli olup ihtiyaç duyulan m2 alan müsaitlik durumuna göre belirlenerek tahsis ücreti yatırıldıktan sonra tahsis gerçekleşecektir.) Tanıtım yapmak istemeyen kurumlar yarışmanın amacı dışına çıkacağından yarışma kurulunca ödül kazansa dahi yarışmadan çekilmiş sayılacak ödül hakkı bir sonraki adaya geçecektir.

2- Ödül kazanan kurumlar  ( ödül kazanan kurumun isteğine bağlı ) derneğimizle birlikte ödülün halkla buluşturulup pekiştirilmesi için kurumun düzenleyeceği bir etkinlikte ( Konser, Festival, Halk Şöleni Vb.)  duyurusu yapılacak ve farkındalık sağlanacaktır.

3- Ödül kazanan kurumlar bulundukları kentin ana arter ve halkın çoğunlukta bulunduğu meydanlarda afiş ve brandalarla ödül kısa hikayesinin anlatıldığı tanıtım ve reklam çalışması yapması zorunludur.

4- Yarışmaya tüm kategorilerde başvurular ücretsizdir. Her bir kategoride aynı kurumdan en fazla üç proje kabul edilmektedir.

5- Golden City Awards uluslararası saygınlığı olan marka bir yarışmadır. Yarışma'ya katılan tüm adaylar kurallara uymayı kabul ve tahhüt etmiş sayılacaktır. Yarışmanın marka saygınlığını ve marka değerini düşürecek,ödül törenine gölge düşürecek, toplumsal ayrışma ya yol açacak, hiç bir siyasi söylem, aktivite, eylem vb hareketlerde bulunamaz. İzinsiz ismini ve logosunu kullanamaz.

6- Ödül kazanan kurumların ödülünü kurumu temsilen en üst düzey kurum yöneticisine verilmektedir. Katılım zorunludur. Aksi durumda ödüln marka değerini ve saygınlığını gölgeleyeceğinden ödülden çekilmiş sayılacaktır.