Yarışma Koşulları

YARIŞMAYA NASIL BAŞVURU YAPILIR

Yarışmaya iki ana kategoride aday kabul edilmektedir.

1-) internet web sayfası üzerinden başarılı bulunarak topluma örnek olabilecek kişi yada kurumların halk tarafından belirlenen tarihlerde yarışma web sayfası üzerinden önerilen  listede en çok önerilen 10 kişi aday olarak yarışmaya katılmaya hak kazanır.

Halkın en çok önerdiği 10 aday üzerinden İntermedia Peba Ajans'ın yüzyüze,sms,telefon, görüşme yöntemleriyle yapacağı kamu oyu aratırma anketi sonucunda en yüksek puan alan aday birinci seçilierek ödülü kazanır. 

2-) Proje kategorsinde halkın başarılı bularak önerdiği en çok önerilen 10 proje yarışma adayı olarak kabul edilir. Projeler Jürinin değerlendirmesi neticesinde en çok oy alan proje birinci ilan edilecektir.

 

YARIŞMA ÖZEL KOŞULLARI

1- Yarışmaya katılan ve ödül kazanan tüm kurumlar, yarışmanın gerçek amacı olan ulusararası arenada tanıtımın yapılabilmesi için ödül gecesi tören fuaye alanında kendilerine tahsis edilecek alanda stand açarak tanıtım yapması zorunludur.  Tanıtım yapmak istemeyen kurumlar kazanılan ödülün gerçek amacı olan başarıların uluslararası arenada tanıtılarak örnek oluşturması ve toplum nezdinde bilinirliğinin ve saygınlığının sağlanması kriterlerine hizmet etmeyeceğinden yarışma kurallarınca ödül kazansa dahi yarışmadan çekilmiş sayılacak ödül hakkı bir sonraki adaya verilecektir..

2- Ödül kazanan kurumlar ödül töreninin ardından devam etkinliği olarak bağlı olduğu il veya ilçede  ( ödül kazanan kurumun isteğine bağlı ) derneğimizle birlikte ödülün halkla buluşturulup pekiştirilmesi için kurumun düzenleyeceği bir etkinlikte ( Konser, Festival, Halk Şöleni Vb.)  duyurusu yapılacak ve toplumsal farkındalık sağlanacaktır.

3- Ödül kazanan kurumlar bulundukları kentin ana arter ve halkın çoğunlukta bulunduğu meydanlarda afiş ve brandalarla ödül kısa hikayesinin anlatıldığı tanıtım ve reklam çalışması yapması zorunludur.

4- Golden City Awards uluslararası saygınlığı olan marka bir yarışmadır. Yarışma'ya katılan tüm adaylar yarışma kurallarına uymayı kabul ve tahhüt etmiş sayılacaktır. Yarışmanın marka güvenirliliğini, saygınlığına ve marka değerini düşürecek, ödül törenine gölge düşürecek, toplumsal ayrışma ya yol açacak, hiç bir davranış, eylem, siyasi söylem, protesto ve aktivite,  vb hareketlerde bulunamaz. Bu gibi durumlrda T.C kanunları önünde yasal tazminat ödemeyi kabuş etmiş sayılır.

6- Ödül kazanan kurumların ödülü, kurumu temsil eden en üst  kurum yöneticisine törenle verilmektedir. Yöneticinin katılımı zorunludur. Katılımlar önceden teyit edilecektir.