Amacı

GoldenCityAwards Ödül töreni

 
 
Altın Kent Ödülleri 2023
 
 
Cumhuriyetin 100'ncü Yılına Özel Ödüller 
 
 
Bulunduğu coğrafyada kent hayatında toplumun günlük yaşamına değer ve anlam katan, toplumun yaşam kalitesini arttıran, yaptığı çalışmalarda başarısıyla uluslararası alanda örnek olacak kişi, kurum yada projelerin yarıştığı uluslararası saygın ve güvenilir marka yarışmadır.
 
 
Altın Kent Ödülleri Şehirlerin Gelişmesini Teşvik Eden Tek Yarışmadır.
 
 
Değişen çağda, gelişen teknolojiler ve her geçen gün farklılaşan toplumun  ihtiyaçlarıyla birlikte kent yaşamının kalitesini arttıracak,   sürdürülebilir şehircilik politikalarıyla geleceğin yaşanabilir çağdaş şehirlerini  bu günden ön görerek planlayan, imar ve inşaa eden, kültürel özelliklerini ve tarihini koruyan, çevreci ideal  kentlerin oluşmasını teşvik eden ilk ve tek yarışmadır.
 
 
Kaliteli Sosyal Kent Yaşamını Teşvik Eder
 
 
Sanattan, kültüre,teknolojiden, doğal çevreye pek çok alanda kentlerde sosyal yaşamın kalitesini arttıran çalışmaları destekler.. 
 
 
Yarışmanın Genel Seçicisi Ve Nihai Faydalanıcısı Gerçek Halktır..
 
 
Yarışmanın adaylarını anket ve kamu oyu araştırması ile halk belirler ayrıca farklı tarihlerde gerçekleştirilen halk oylaması ile başarılı bulunan adaylardan en yüksek oy alan finalde birinci olarak seçilerek ödüle hak kazanır.
Altın Kent Ödülleri "Yaşama Değer Katanlar" mottosuyla başarıyı uluslararası arenada tanıtarak teşvik eden ve başarı hikayelerinin, tecrübelerin diğer kişi yada kurumlarla paylaşmasını sağlayan devam etkinlikleri ile ödülün gerçek amacı olan başarının çoğalmasına hizmet eden uluslararası arenada prestijli bir organizasyondur.
 
 
Yarışma Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Kamu Yararı Gözetmektedir.
 
 
Seçkin davetlilerin ve ulusal basın ve medya kuruluşlarının katılımıyla her yıl gerçekleştirilen muhteşem ödül töreninde, kırmızı halı seronomisi,tören özel fotoğraf çekimleri ve ulusal basın ropörtajlarının ardından fuaye alanında oluşturulan başarılı projelerin hikayelerinin ulusal basına ve törene katılan davetlilere anlatıldığı sergi alanıdaki standlar gezilerek, tanıtımı yapılacak, tören ana salonunda açılış seronomisinin ardından ödüller törenle sahiplerine protokolün önemli isimleri tarafından verilerektir. Ödül törenini ulusal basın ve medya kuruluşları, sosyal ağlar ve haber ajansları canlı yayınla aktaracaklardır. Ayrıca farklı tarihlerde düzenlenecek devam etkinlikleri ve sempozyumlarla ödül kazanan kurumların başarısı desteklenecek, bu yolla başarı halkla bütünleşerek başarının halkla paylaşıldığı, birlikte başarma sevincinin paylaşılarak sahiplenildiği toplumsal farkındalık sağlandığı alanındaki adından yıllarca söz ettiren ilk ve tek yarışmadır. 
 
Golden City Awards, Uluslararası altın kentler derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenmektedir.