Amacı

GoldenCityAwards Ödül töreni

 
 
Altın Kent Ödülleri 2024
 
 
"Yaşama Değer Katanlar" Yılın Oscarları
 
 
Bulunduğu coğrafyada kent hayatında toplumun günlük yaşamına değer ve anlam katan, toplumun yaşam kalitesini arttıran, yaptığı çalışmalarda başarısıyla uluslararası alanda örnek olacak kişi, kurum yada projelerin yarıştığı uluslararası saygın ve güvenilir marka yarışmadır.
 
 
Altın Kent Ödülleri Şehirlerin ve Toplum Yaşamının Gelişmesini Teşvik Eden Tek Yarışmadır.
 
 
Değişen çağda, gelişen teknolojiler ve her geçen gün farklılaşan toplumun  ihtiyaçlarıyla birlikte kent yaşamının kalitesini arttıran,   sürdürülebilir şehircilik politikalarıyla geleceğin yaşanabilir çağdaş şehirlerini  bu günden ön görerek planlayan, imar ve inşaa eden, kültürel özelliklerini ve tarihini koruyan, çevreci ideal  kentlerin oluşmasını teşvik eden ilk ve tek yarışmadır.
 
 
Kaliteli Sosyal Kent Yaşamını Teşvik Eder
 
 
Sanattan, kültüre, teknolojiden, doğal çevreye pek çok alanda kentlerde sosyal yaşamın kalitesini arttıran çalışmaları destekler.. 
 
 
Yarışmanın Genel Seçicisi Ve Nihai Faydalanıcısı Gerçek Halktır..
 
 
Yarışma iki ana kategoride düzenlenmektedir. Proje kategorisi başvurularını alanında uzman profesyonel jüri üyelerinin 100 puan üzerinden değerlendirmesi sonucu tüm jüri üyelerinden en çok puan alan proje ilgili kategoride ödül kazanır.Halkın enleri kategorisinde adayları anket ve kamu oyu araştırması ile halk başarılı bulduğu ve önermek istediği adayları yarışmaya önererek belirler, Final oylamasında en çok önerilen adaylardan en yüksek oy alan finalde birinci olarak seçilerek ödüle hak kazanır.
 
Altın Kent Ödülleri "Yaşama Değer Katanlar" mottosuyla başarıyı uluslararası arenada tanıtarak teşvik eden ve başarı hikayelerinin, tecrübelerin diğer kişi yada kurumlarla paylaşmasını sağlayan devam etkinlikleri ile ödülün gerçek amacı olan başarının çoğalmasına hizmet eden uluslararası arenada prestijli bir organizasyondur.
 
 
Yarışma Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Kamu Yararı Gözetmektedir.
 
 
Seçkin davetlilerin ve ulusal basın ve medya kuruluşlarının katılımıyla her yıl gerçekleştirilen muhteşem ödül töreninde, kırmızı halı seronomisi,tören özel fotoğraf çekimleri ve ulusal basın ropörtajlarının ardından fuaye alanında oluşturulan başarılı projelerin hikayelerinin ulusal basına ve törene katılan davetlilere anlatıldığı sergi alanıdaki standlar gezilerek, tanıtımı yapılacak, tören ana salonunda açılış seronomisinin ardından ödüller törenle sahiplerine protokolün önemli isimleri tarafından verilerektir.
 
Ödül törenini ulusal basın ve medya kuruluşları, sosyal ağlar ve haber ajansları canlı yayınla aktaracaklardır. Ayrıca farklı tarihlerde düzenlenecek devam etkinlikleri ve sempozyumlarla ödül kazanan kurumların başarısı desteklenecek, bu yolla başarı halkla bütünleşerek başarının halkla paylaşıldığı, birlikte başarma sevincinin paylaşılarak sahiplenildiği toplumsal farkındalık sağlandığı alanındaki adından yıllarca söz ettiren  tek yarışmadır. 
 
Golden City Awards, Altın Kentler Federasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenmektedir.