2022 Golden City Awards Tören Hazırlıkları Son Hız Devam Ediyor

Şehircilik alanının oscarı olarak sayılan, Golden City Awards 2022 tören hazırlıkları Ankara'da başladı..

Dünyada yaşanan pandemi sonrası tüm ülkeleri etkisi altına alan ekonomik kriz nedeniyle yarışma organizasyon komitesince bu yıl ki ana tema 'Sosyal Belediyecilik' olarak belirlendi. ödül törenine ulusal basının yanı sıra, devlet büyüklerimiz başta olmak üzere, sanat siyaset ve iş dünyasından seçkin isimlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek muhteşem ödül gecesinin hazırlıklarına başlandı.

Bu Yıl Ödül Kategorileri Güncellendi..

Golden City Awards 2022 aday kategorileri güncellenerek halkın başarılı bularak aday olarak önermek istediği kişi yada kurumları internet web sayfası üzerinden 10 Mayıs - 5 Haziran tarihleri arasında anket yapılarak öneriler alınmıştır. Her bir kategoride en çok önerilen ilk on aday yarışmaya katılmaya hak kazanarak bir sonraki aşamanın yapıldığı tarih olan. 05- 22 Eylül'de finale kalan adayların olduğu illerde İntermediaPeba Ajans'ın yaptığı yüzyüze anket sonucunda ilgili kategoride en yüksek yüzdelik puan içersine giren aday birinci seçilmiştir.

Geleneksel olarak her düzenlenen yarışmanın gerçek amacı toplum yaşamına değer katan tüm alanlarda, kamu yararı gözeten ve diğerlerine örnek olacak proje kişi veya kurumları ön plana çıkartılarak başarıların duyurulmasını sağlamak, örneklerin  çoğalmasına katkı sunmak ve uluslararası arenada tanıtmayı amacına hizmet etmektedir. Ayrıca kent yaşamının nihai yararlanıcısı gerçek halk olduğu için halk nezdinde yapılan anket ve oylamalar netcesinde iteknoloji ortamında bir kamu oyu araştırması yapılarak bir nevi halkın enleri yarışmada seçilmiş oluyor. Bu nedenle Golden City Awards'ın nihayi jürisi ve belirleyicisi halktır.